MATERJALID

Alumiinium

Alumiiniumit iseloomustab huvipakkuvate omaduste ainulaadne kombinatsioon. Alumiinium on ülikerge, selle erikaal 2700 kg/m3 on vaid kolmandik terase erikaalust. See on põhjus, miks alumiinium kõigis tööstusharudes järjest rohkem asendab muid materjale. Kergus ei tähenda seejuures nõrkust. Alumiiniumisulamite tõmbetugevus on 70–700 MPa. Erinevalt enamikest terasemarkidest muutub alumiinium madalal temperatuuril tugevamaks, mistõttu on see paljude toodete puhul kõige mõistlikum valik. Selle materjali töötlemise võimalused on kujutlematud. Alumiiniumi tavalised vormimismeetodid on nii freesimine, puurimine, lõikamine, perforeerimine kui ka painutamine. Peale selle kulutab alumiiniumi töötlemine vähe energiat, jättes keskkonda rohelisema jalajälje. Alumiiniumi ülim sepistatavus tähendab, et seda saab vormida peaaegu iga kujuga tooteks. Alumiinium on korrosioonikindel. Alumiiniumi pinnale moodustub õhuhapnikuga reageerimisel äärmiselt õhuke oksiidikiht. Ehkki see on vaid mõne sajandiku mikromeetri paksune (1 mikromeeter on tuhandik millimeetrit), on kiht tihe ja kaitseb suurepäraselt korrosiooni eest. Kahjustunud kohad paranevad ise.

Tamm

Puude kuningas tamm on paljude jaoks püha puu. Pöögiliste sugukonda kuuluvad tammed kasvavad kaua ning neist saadakse väärispuitu, mida iseloomustavad nii väga soliidne välimus kui ka kompromissitu kestmisvõime. Mööblimaterjalina on tammepuit väga hinnatud kui vastupidav, tugev ja väärtuslik puuliik. Hariliku tamme tuntud omadusteks on jäme tekstuur, iseloomulikud säsikiired ja laineline kiud. Tammest tehtud mööbel on kaunis, väärikas ja vastupidav.

Mahagon

Euroopas läks mahagon moodi 1730. aastatel, kui seda hakati kasutama luksusmööbli ja seinapaneelide valmistamiseks. Tol ajal kutsuti mahagoniks Kariibi mere saartelt (peamiselt Kuubalt ja Saint-Domingue’ilt) pärinevat troopilist väärispuitu, mis töödelduna omandas iseloomuliku punakaspruuni värvuse. Tänapäeval on see puiduliik – Swietenia mahagoni – tuntud hispaania, kuuba või päris-mahagonina. Tema punakas puit on painduv ning tiheda jämeda süüga, temas leidub vähe oksakohti vms defekte. Kergesti töödeldav mahagon muutub aja jooksul üha tumedamaks ning ta peab kaua vastu isegi niiskes kliimas.

Pulbervärvimine

Pindade pulbervärvimine annab mööblile täiendava kaitse ja esteetilise viimistluse. Värviosakesed laetakse elektrostaatilise värvipüstoliga ja pihustatakse värvitavale detailile, mis seejärel paigutatakse kõvenemisahju, kus pulbriosakesed sulavad ja moodustavad ühtlase tugeva kihi.

Puidukaitsevahend

Kasutame oma puitosade kaitseks väga kvaliteetset OSMO puiduõli. Osmo kaitsev puiduõli on dekoratiivne hooldusvahend kõikidele puitvälispindadele, mis kaitseb puitu mädaniku, sinetuse ja kopituse eest. Toode baseerub naturaalsetel õlidel; on niiskust reguleeriv, vetthülgav ja väga ilmastikukindel. See sisaldab UV-kaitset. Pind ei hakka kunagi pragunema, kooruma ega kestendama. Seda on väga lihtne peale kanda (pintslijälgi ei jää) ning uuendada – lihtsalt kanna üks kiht uuesti puidule. Toode põhineb taimsetel õlidel ja vahadel. Naturaalsed õlid ja vahad tungivad sügavale puitu, hoides selle elastse ja muutumast kuivaks ning rabedaks. Puit saab hingata ning niiskus aurustuda.

MEWOX on 2016. aastal Eestis asutatud bränd. Mewox disainib ja toodab kvaliteetset aiamööblit, mis sobib hästi modernse eramaja terrassile. Aiamööbli materjalide valikul on lähtutud “vähem on rohkem” põhimõttest. Mööbli valmistamisel on kasutatud vaid kahte materjali – industriaalset metalli ja maalähedast puitu. Tegemist on kahe väga erineva materjaliga, mis kokku sobitades muudavad kogu mööbli disaini puhtajooneliseks ja skandinaavialikult lihtsaks. Mewox aiamööbel on disainitud ja toodetud käsitööna Eestis. Mewox aiamööbli eesmärk on muuta iga terrass või õueala kauniks ja hubaseks välitoaks.
MEWOX © 2021